Microsoft’tan Windows XP’ye Güvenlik Yaması!

Microsoft’tan Windows XP’ye Güvenlik Yaması!

Microsoft’tan Windows XP’ye Güvenlik Yaması!

Microsoft tüm Windows sürümleri için önemli bir güvenlik yamasının yayınlandığını ve tüm kullanıcıların bu yamayı bir an önce yüklemesi gerektiğini açıkladı.

Nisan ayında resmi olarak emekliye ayırdığı eski işletim sistemi Windows XP’yi kullanmaya devam edenler dışında piyasadaki işletim sistemlerinden yararlanan tüm kullanıcılarını güvende tutmak için sıkı bir çalışma yürüten Amerikalı teknoloji devi Microsoft, bu kullanıcılarının güvenliklerini koruyabilmek için yeni bir güvenlik yaması yayınladığını açıkladı ve tüm kullanıcılarını bu yamayı bir an önce yüklemeleri gerektiği konusunda uyardı.

Microsoft’un bu konu hakkındaki aceleci tavrı ve Windows kullanıcılarını uyarma gereği görmüş olması, teknoloji devinin işletim sisteminde önemli bir güvenlik açığını keşfettiği yönünde yorumlandı. Windows, Office, Internet Explorer ve diğer ürünlerini her ayın ikinci Salı günü güncellemeyi adet edinen Microsoft, yeni güvenlik yamasını yayınlamak için bu adetini bozması bu iddiaları güçlendiriyor. Gün sonuna kadar tüm kullanıcılara ulaşması beklenen bu güvenlik yamasının ne için yayınladığının önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?