2014 Gelinlik Modası

2014 Gelinlik Modası

2014 Gelinlik Modası

2014 yılının ikinci çeyreğine girilirken, gelinlikte yeni trendler de şekillenmeye başladı.

Ünlü Modacı Ahmet Özceyhan’a göre gelinliklerdeki modeller, renkten dekolteye, kullanılan dantel ve taşlardan çiçeğine kadar baştan aşağı değişti. Ahmet Özceyhan, gelinlikte detayın ana tasarıma can veren öğe olduğunu, bu yılın trend gelinliklerinin de detaylarda yapılan önemli değişikliklerle dikkati çekeceğini söyledi.

2014 yılının trend gelinliklerinde renk olarak krem tonlarının ön plana çıktığını anlatan Özceyhan, değişken dantel kol boyları ve olabildiğince açık sırt dekoltelerinin tercih edildiği tasarımların da gelin adaylarının beğenisine sunulacağını vurguladı. Geçen yıla göre tasarımlardaki en belirgin değişikliğin dekolte tercihlerinde ortaya çıktığının altını çizen Özceyhan, şöyle konuştu:

“Geçen yıl göğüs dekolteli gelinlikler ön plandaydı. 2014’te ise göğüs dekoltesinden ziyade kimi zaman bele kadar inen ince tül üzerine işlenerek yapılmış sırt dekolteleri tercih ediliyor. Yaz sezonu için hazırladığımız gelinlik kreasyonumuzda kısa gelinliklerden sırt dekolteli gelinliklere kadar trend olan her tür özgün tasarım yer almakta. Sırt dekolteleri çoğu zaman kordone ve lace dantellerle ten renk tül üzerine dizayn edilerek oluşturuluyor. Tasarım süslemelerinde tercih edilen malzemeler şıklık ve asalet katan svarovski taşlar ve inciler kullanılarak göz kamaştıran bir romantizm yaratıyor.”

Tasarımların farklılığına rağmen bu yıl en çok tercih edilen gelin çiçeğinin orkide olacağını vurgulayan Özceyhan, “Gelin için vazgeçilmez ve güzel bir tamamlayıcı olan çiçek, orkide ile daha zarif ve görkemli hal alacak” dedi.

Trendlere uygun hazır gelinliklerin haricinde kişiye özel tasarımlar da yaptıklarını kaydeden Özceyhan, gelin adaylarına düğün gününe ilişkin şu uyarılarda bulundu:“Gelin adayları düğüne hazırlık aşamasında ciddi hatalar yapıyorlar. Bu hataların başında prova edilmeden sırf görüntüsüne bakılarak sipariş edilen gelinlik tercihi geliyor.

Gelinlikte görüntü en önemli unsur gibi görünse de rahatlığı da oldukça önemlidir. Bu yüzden prova yapmadan, rahatlığından emin olmadan gelinlik siparişi vermeyin. Ayrıca trendleri takip etmek uğruna vücuda uygun olmayan gelinlik giyme konusunda da ısrar etmemek gerekir. Düğün gününü mükemmel geçirmek isteyen gelin adaylarının, gelinlik tercihi yapmadan önce mutlaka ama mutlaka bir modacıya danışmaları gerekir.” (Milliyet)

Pin It

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?