Göbeğinizi Hızlıca Eritin!

Göbeğinizi Hızlıca Eritin!

Göbeğinizi Hızlıca Eritin!

Karnınızdaki o yağlı bölgeden kurtulmanın zamanı gelmedi mi?

Kolayca uygulayabileceğiniz bu göbek eritme hareketleriyle en hızlı şekilde hayalinizdeki dümdüz karına sahip olacaksınız.

Hızlı yoldan göbek eritmek için 3 farklı egzersiz hareketi;

Timsah yürüyüşü pozisyonu

Niçin işe yarıyor?
Bu göbek eritme hareketi, tüm vücudunuzu dengede tutar ve hareketi uyguladığınız anda vücudunuz ekstra kalori yakmanıza yardımcı olur. Cardio, denge ve güç hareketlerinin bir kombinasyonu olan bu hareket, göbeğinizi hızla eritmenize destek olacak.

Nasıl yapılır?
Bu hareketi yapmadan önce ilk olarak 10-20 metre arasında düz ve boş bir zemin hazırlayın. Hareketi uygularken ayağınıza veya vücudunuzun herhangi bir bölgesine takılacak, size zarar verebilecek her eşyayı ortadan kadırın.
Şınav çekme pozisyonu alın. Şınav pozisyonundayken ellerinizin üzerinde 10-20 metre boyunca yürümeye başlayın ve ayaklarınızı hareket ettirmeden sürüyün (ayaklarınızı daha kolay sürüyebilmek için ayağınızın altına havlu ya da plastik tabak koyabilirsiniz). 60-90 saniye arasında küçük bir mola verin ve aynı pozisyonu bu kez geldiğiniz noktaya doğru tekrarlayın. 1. seti tamamladığınız da hareketi bir kez daha yapın.

Walkout push-up (şınav pozisyonunda ellerin üzerinde ilerleme)

Niçin işe yarıyor?
Kollar ve bacaklar gibi vücudun tüm bölgelerini aynı anda çalıştıran bu egzersiz hareketi, esnekliğinize katkıda bulunurken aynı zamanda karın bölgenizi de çalıştıracak.

Nasıl yapılır?
Klasik şınav pozisyonu alın ve ellerinizi omuz hizanızdan 1-2 santim önde tutun.
Bacaklarınızı yerden hareket ettirmeden ellerinizin üzerinde gücünüzün ve esnekliğinizin yettiği kadar ilerleyin. Ardından ellerinizle geri geri gelin. Bu hareketi 10-12 kez tekrarlayın.
Hareketi biraz zorlaştırmak isterseniz, tek bacağınızı havaya kaldırarak ellerinizin üzerinde ileri ve geri yürüyebilirsiniz.

Yan Plank

Niçin işe yarıyor?
Klasik plank pozisyonundan daha etkili ve zor olan bu egzersiz hareketinde vücudunuzu 4 noktadan desteklemek yerine yalnızca 2 noktadan destekler. Dengede durabilmek için karnınızı çalıştırmalısınız.

Nasıl yapılır?
Bu hareket için ilk olarak yan yatın. Sol kolunuzu kalçanıza koyun, omzunuz ve bacaklarınız aynı hizada olacak şekilde pozisyon alın. Ardında sağ konulunuzdan destek alarak vücudunuzu hafifçe yukarı doğru kalkın.
Bu pozisyonda 30-40 saniye kadar kalın. 30 saniye sizin için uzun geliyorsa, hareketi vaktinde bitirene kadar çalışmanız gerekiyor. İlk setin ardından bu kez sol kolunuzdan destek alarak hareketi tekrarlayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?