Türk Telekom’dan Akıllı Ev Telefonu E4

Türk Telekom’dan Akıllı Ev Telefonu E4

Türk Telekom’dan Akıllı Ev Telefonu E4

Ev telefonu için yeni bir dönem başlıyor. Türk Telekom, akıllı ev telefonu E4‘ü tanıttı.

Türk Telekom‘un İstanbul‘da düzenlediği bir basın davetiyle birlikte ev telefonlarında çığır açacak bir ilke imza atıyor. Yapılan basın toplantısında 4 inç‘lik yeni bir telefon tanıtıldı. Bu telefon aynı zamanda ev telefonlarında da akıllılar dönemine geçişin ilk adımı oluyor.

Android‘in 4.2.2 işletim sistemiyle çalışan E4 yeni nesil bir akıllı telefon deneyimi sunuyor. 4 inç boyutlu TFT panele sahip ekran 800×480 çözünürlüklerinde kararlı bir donanımla geliyor. ARM tabanlı 1.3 GHz hızında çalışan çift çekirdekli bir işlemciden alan E4, microSD kart desteği ile birlikte 32GB‘a kadar arttırılabilir hafıza seçeneği sunuyor.

Türk Telekom‘un türk kullanıcılarına özel olarak tasarladığı, yeni dönem ev telefonlarının yerini almasını beklediği bu akıllı telefonunu bir çok ekstra yazılımsal özelliklerle donatılmış durumda. Örneğin numaralarınızın tamamını bir tuşla bu akıllı telefona aktarabiliyorsunuz.

E4 bütün akıllı telefonları destekleyen bir teknoloji barındırıyor. E4 tüm işletim sistemleriyle uyumlu, cep telefonunuzdaki rehberi AkTTar uygulamasıyla E4‘e aktarabiliyorsunuz. Arama ve kişi optimizasyonuna yönelik bir çok yeniliğin de yer aldığı E4, Türk Telekom‘un yan hizmeti TiviBu cep hizmetini de destekleyecek.

Pin It

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?