Mobil WiFi Cihazı: Huawei CarFi

Mobil WiFi Cihazı: Huawei CarFi

Mobil WiFi Cihazı: Huawei CarFi

Huawei, araç içi 4G LTE mobil WiFi cihazı Huawei CarFi’yi tanıttı.

Bir golf sopasından ilham alınarak tasarlanan Huawei CarFi, araçları hareketli WiFi erişim noktalarına çevirerek gündelik yaşamı kolaylaştırmayı amaçlıyor.

150 Mbps’e ulaşan indirme hızı ve 10 cihaza kadar bağlantı kapasitesi sunan Huawei CarFi, ayrıca bir araçtan diğerine kolayca taşınabiliyor.

Huawei CarFi, hızlı LTE Cat4 altyapısı üzerinden 150 Mbps sektör için rekor düzeyde bağlantı hızı sunarken, 10 yolcuya kadar kolay ve hızlı erişim sağlamak için kullanılabiliyor. Cihazın sağladığı bağlantının avantajları arasında park yardımcısı, acil durum desteği, araç arıza tanımlama, ses tanıma, canlı yol durum güncellemeleri ve sürücülerin güvenle yolculuk etmelerini sağlayan sürüş tarzı tanımlama sistemi de yer alıyor.

Kapsama alanında WiFi uyumlu cihaz olmadığında otomatik olarak kapanan Huawei CarFi, araç kullanımda olduğu süre içerisinde kapalıyken dahi diğer elektronik cihazları şarj etmek için kullanılabiliyor. Dâhili bataryası olmadığı için sıcak iklimlerde karşılaşılan aşırı ısınma tehlikesinden etkilenmeyen Huawei CarFi, ayrıca gerektiğinde cihazın ısısını otomatik olarak azaltan bir ısı koruma fonksiyonuna da sahip.

Araç çakmağı veya araç içi şarj cihazı çıkışına takılan Huawei CarFi’nin bütünleşik tasarımı, “açma” tuşuna basılı tutmak suretiyle kolayca devreye giren “tak ve çalıştır” özelliğiyle, kullanım kolaylığı ve emniyet sağlıyor. Uygulama mağazalarından indirilebilen ‘Huawei Hi-link’ uygulaması aracılığıyla Android ve iOS cihazlarla, ürüne uzaktan kumanda edilebiliyor.

Huawei CarFi, gündelik kullanım için dayanıklılığı arttırılmış yüksek kalite ahşap ve karbon fiber materyallerden üretiliyor. Siyah, Ahşap ve Kırmızı gibi üç farklı renk seçeneğiyle gelen Huawei CarFi, bu sayede birçok aracın iç tasarımına uyum sağlıyor. CarFi, önde gelen araç üreticilerinin, araç çakmağı veya şarj aleti çıkışı olan tüm modellerinde kullanılabiliyor.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?