iPhone Mesajlar Hatası Çözüldü!

iPhone Mesajlar Hatası Çözüldü!

iPhone Mesajlar Hatası Çözüldü!

Apple’dan iPhone‘un Mesajlar uygulaması hatasına ilk çözüm geldi.

iPhone‘unuzda yer alan Mesajlar uygulaması sürekli kapanıyor mu?

iPhone Mesajlar uygulaması hatası, yazılımsal bir hata sebebiyle gerçekleşiyor. İçerisinde bazı kodlar olan bir mesaj telefonunuza geliyor ve siz bu mesajı açtığınızda, uygulama kapanıyor. Yeni bir kod içeren mesaj gelene kadar uygulama tekrar kullanılamıyor. Bilinçli bir saldırı mı yoksa yazılımsal bir hata mı olduğu henüz belli olmayan bu hata için Apple, yeni bir yazılım güncellemesi çıkaracağını duyurdu. Ancak güncellemeye kadar sorundan etkilenen kullanıcılar için sadece üç basit adımda bu sorunun nasıl çözüleceğini açıkladı.

Öncelikle Siri’yi açmanız gerekiyor. Siri’yi açtıktan sonra Siri’ye “Okunmamış mesaj var mı?” sorusunu yöneltmeniz gerekiyor. Siri size sorun çıkaran mesajın okunmamış olduğunu ve cevaplayıp isteyip istemediğinizi sorduğunda bu mesajı cevaplamak istediğinizi belirtin. Cevapladıktan sonra mesajı gönderin ve Mesajlar uygulamasının içine girerek kodlar içeren mesajı silin.

Bu önlem şimdilik sorunu çözüyor, ilerleyen günlerde bu hatanın yeni bir iOS güncellemesiyle giderileceği bilgisi paylaşıldı.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?