iPhone 6S Mini Çıkacak mı?

iPhone 6S Mini Çıkacak mı?

iPhone 6S Mini Çıkacak mı?

Apple tarafından önümüzdeki yıl piyasaya sürülmesi beklenen yeni iPhone modelleri arasında 4 inçlik iPhone 6s Mini’nin de yer alabileceği belirtiliyor.

iPhone 6’da daha büyük boyutlar tercih eden Apple, bu kararıyla büyük başarıya imza attı ve hem 4.7 inçlik iPhone 6 hem de 5.5 inçlik iPhone 6 Plus kullanıcılar tarafından beğeniyle karşılandı. Phablet alanının yeniden yükselmesini sağlayan iPhone 6 Plus’la büyük boyutlu bir iPhone isteyen kullanıcıları memnun eden Apple, şimdi de daha küçük boyutlu telefonlar tercih eden kullanıcılarının isteklerini yerine getirecek gibi görünüyor.

Yatırım şirketi Cowen and Co’da görev alan analist Timothy Arcuri tarafından hazırlanan yeni bir rapor, önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek yeni iPhone modelleri arasında 4 inçlik iPhone 6s Mini‘nin de yer alabileceğini gösterdi. Daha önce piyasaya sürülen Apple akıllı telefonlarında da olduğu gibi daha gelişmiş modellerin piyasaya sürüleceğini belirten Arcuri, çıkmasına kesin gözüyle baktığı iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’a iPhone 6s Mini‘nin de eşlik edeceğini öngörerek teknoloji dünyasının ilgisini çekmeyi başardı.

Apple’ın yakınlığıyla tanınan Arcuri’nin bu iddialarının gerçeği yansıtıp yansıtmadığı şimdilik bilinmiyor olsa da, konu hakkında yeni detayların çok yakında gün yüzüne çıkması bekleniyor.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?