Huawei Mate7

Huawei Mate7

Huawei Mate7 Akıllı Telefon

Huawei‘nin yeni akıllı telefonu Huawei Mate7, Ocak ayı itibarıyla Türkiye’de kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Huawei Mate7, metal malzemeden üretilen gövdesi, geniş ekranı, yüksek performans için tasarlanan işlemcisi ve arka yüzünde yer alan parmak izi okuyucusuyla, akıllı telefon deneyimini yeni bir boyuta taşıyor. Huawei’nin yeni nesil akıllı telefonu ayrıca, sektördeki önemli ödülleri de şimdiden toplamaya başladı.

Uzun süredir merakla beklenen Huawei Mate7, 6 inç’lik geniş ekranı ve güçlü işlemcisinin yanı sıra, dahili parmak izi okuyucusuyla da öne çıkıyor.

Huawei Mate7, benzer boyutlardaki diğer telefonlardan farklı olarak, yüzde 95’i metal malzemeden üretilen gövdesiyle, estetik ve sağlamlık konusunda çıtayı yükseltiyor. 7,9 milimetre inceliğinde ve 185 gram ağırlığıyla Huawei Mate7, 2,9 milimetrelik ince bir çerçeve içinde yer alan 1080×1920 çözünürlüğündeki Full HD IPS ekranıyla da görüntüleme konusundaki farkını hissettiriyor.

Huawei Mate7, Huawei tarafından geliştirilen 8+1 “Kirin” 925 işlemcisiyle, 3 boyutlu oyunlar ve videolarda yüksek performans sunarken, işlem kapasitesini o an kullanılan uygulama veya fonksiyonun ihtiyacına uygun şekilde optimize ediyor. İşlemci, dört adet 1,8 Ghz’lik A15 çekirdekle yüksek performansa imza atarken, diğer dört adet 1,3 Ghz’lik A7 çekirdek ise akıllı güç dağılımı ve yüksek pil ömrü için tamamlayıcı gücü sağlıyor. Ayrıca, sadece parmak izi okuyucu için atanmış Kirin 925’e özel “Micro İşlemci” sayesinde, Mate7 uykudayken dahi tek dokunuşla, ekran kilidini açabilir ve parmak iziyle açılmasını istediğiniz uygulamalara ulaşabilirsiniz.

Huawei Mate7’nin 4100 mAh lityum polimer bataryası yoğun kullanımda dahi yüksek pil performansına imza atıyor. Huawei Mate7, “normal”, “akıllı” ve “ultra” olmak üzere üç farklı güç tasarrufu modunu destekliyor. Bu sayede, kalan pil ömrüne bağlı olarak, telefonunuzun hangi özelliklerini ne kadar süre ile kullanacağınıza karar verebiliyorsunuz.

Huawei Mate7, arka yüzünde yer alan parmak izi okuyucusu sayesinde özel hayatın “özel” kalmasını sağlıyor. Kaydedilen parmak izleri, izinsiz erişime engel olmak için şifrelenerek sadece telefonunuzda saklanıyor. Önemli bilgiler içeren tüm uygulamalar, parmak izi sensörü ile sadece yetkili kullanıcıların erişebileceği şekilde gizlenerek, “Ziyaretçi Modu” aktif hale getirilebiliyor.

Huawei Mate7, 1.699TL’lik tavsiye edilen satış fiyatı ile kullanıcılarla buluşuyor.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?