BlackBerry DTEK50 Akıllı Telefon

BlackBerry DTEK50 Akıllı Telefon

BlackBerry DTEK50 Akıllı Telefon

BlackBerry, orta segmentte konumlandırılan ve dünyanın en güvenli Android akıllı telefonu olarak lanse edilen yeni modeli BlackBerry DTEK50‘yi resmi olarak duyurdu.

Kişisel verilerin güvenliği noktasında FIPS 140-2 şifreleme standardına sahip olan Android akıllı telefonda, BlackBerry Hub ve BlackBerry Klavye ön yüklü olarak geliyor.

BlackBerry DTEK50 modelindeki özel DTEK yazılımı, cihazdaki tüm uygulamaları izleyerek kullanıcısının haberi olmadan fotoğraf ya da videolara göz atıldığında, SMS gönderildiğinde ya da diğer özel bilgilerine erişilmek istediğinde akıllı telefon kullanıcıya bir uyarı gönderiyor.

5.2 inç boyutunda Full HD çözünürlüklü ekran sahip akıllı telefonda, sekiz çekirdekli Snapdragon 617 işlemci, 3 GB RAM ve artırılabilir 16 GB dahili hafıza bulunuyor.

Quick Charge 2.0 destekli 2.610 mAh kapasitende batarya kullanılan akıllı telefon modeli, Android 6.0 Marshmallow işletim sistemiyle çıkış yapıyor.

13 megapiksel arka kamera ve 8 megapiksel ön kameranın bulunduğu akıllı telefonun; ön bölümünde, alt ve üst kısımlarda yer alan çift hoparlör sistemi dikkat çekiyor.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?