Apple iOS 8.1.1 Güncellemesi Geliyor!

Apple iOS 8.1.1 Güncellemesi Geliyor!

Apple iOS 8.1.1 Güncellemesi Geliyor!

Apple’ın mobil işletim sistemi iOS‘un yeni sürümü sunulduğundan itibaren birçok problemin çıkmasına neden olmuştu.

Şirket yeni iOS 8.1.1 güncellemesi ile bu sorunların tamamını toparlamayı ve iPhone telefonları hızlandırmayı planlıyor.

iOS 8 işletim sistemi çıkışını gerçekleştirdiğinden beri başına gelen onlarca sorun yüzünden Apple cephesinde yüzlerin asılmasına neden olmuştu. Çeşitli performans sorunlarına çare olacak güncellemesi 8.0.1 geri çekildi ve bu arada tüm iCloud dosyalarını silebilecek bir bug ortaya çıktı. Tüm sorunlar baş gösterdiği için iOS 8 önceki sürümleri kadar kullanıcılardan ilgi göremedi.

Telefon devi iOS 8.1 güncellemesi ile onlarca düzeltme ve geliştirme sundu kullanıcılarına ve dijital ödeme sistemi Apple Pay’de entegre edilmiş olarak geldi. Geriye kalan performans sorunlarında çözümlerini sunabilmek için iOS 8.1.1 güncellemesini çıkartmaya hazırlanıyor. Yaşanan sorunlar nedeniyle kendisine kızan kullanıcılarına kendisini affettirmek isteyen şirketin ilk hedefi ise iPhone’ları hızlandırmak.

Uygulama geliştiricilere beta olarak sunulan iOS 8.1.1 sürümü notlarında, iPhone 4S ve iPad 2 cihazları için daha yüksek performanstan ve stabillikten söz ediliyor. Çeşitli bug temizlemelerin de yer aldığı güncelleme paketi sayesinde yüzde 56 oranında yükleme olan cihazları iOS 8 ile tanıştırmayı amaçlıyor.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?